Ile kosztuje budowa domu z poddaszem? Ceny projektu i budowy

Domy jednorodzinne z poddaszem wybierane są obecnie bardzo często przez inwestorów. Ile kosztuje projekt domu z poddaszem? Jakie wydatki związane są z jego budową?

Cena projektu domu jednorodzinnego z poddaszem

Dzisiaj wielu inwestorów decyduje się na kupno gotowego projektu domu jednorodzinnego. Można zamówić go również w internecie, a dokumentacja przekazywana jest już w kilka dni.

Wśród dostępnych ofert projekty domów z poddaszem użytkowym cieszą się największym powodzeniem klientów, stąd też do dyspozycji jest szeroka gama planów w różnych metrażach i stylach.

Za gotowy projekt domu jednorodzinnego z poddaszem należy zapłacić najczęściej około 2500-5000 złotych. Dodatkowo projekt wymaga adaptacji do działki, co jest kosztem około 1000-2000 zł.

Gdy inwestor chciałby zdecydować się na indywidualny projekt domu, wówczas średni koszt jego wyrysowania to 80-150 zł za 1 metr kwadratowy nieruchomości.

Budowa domu jednorodzinnego z poddaszem – kosztorys

Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztowała budowa domu, przygotowuje się kosztorys. To dokument dołączany obecnie do projektów gotowych i tworzony indywidualnie przy projektach na zamówienie.

W przypadku projektów domów gotowych za kosztorys niekiedy trzeba zapłacić dodatkowo, jednak warto się na niego zdecydować, by zaplanować koszty. Będzie on też niezbędny wtedy, gdy planuje się budowę domu na kredyt.

Koszt budowy domu z poddaszem – stan surowy zamknięty i stan deweloperski

Na koszty budowy domu wpływa wiele czynników. Ile kosztuje najczęściej budowa domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym?

Za dom z poddaszem o powierzchni użytkowej około 120 metrów kwadratowych stan surowy zamknięty to wydatek około 250 tysięcy złotych. Koszt obejmuje wtedy ściany, stropy, dach, schody, okna i drzwi.

Z kolei stan deweloperski, czyli dom wykończony z zewnątrz, z rozprowadzonymi instalacjami i ścianami i posadzkami gotowymi do wykończenia, będzie kosztował około 350 tysięcy złotych.

Całkowity koszt budowy domu z poddaszem użytkowym o powierzchni 120 metrów kwadratowych wynieść może około 400-500 tysięcy złotych.

Leave a Comment