Ogrzewanie podłogowe – jakie korzyści daje montaż ogrzewania podłogowego i kiedy warto je wybrać

Często w wyszukiwarkę wpisuje się hasło „ogrzewanie podłogowe co to jest?” albo „czym jest ogrzewanie podłogowe?”. W tym miejscu, w tym artykule, pragniemy wam to wytłumaczyć. Mamy nadzieję, że teraz nie będziecie mieli żadnych wątpliwości! Ponadto przedstawimy zalety ogrzewania podłogowego oraz zachęcimy do skorzystania z oferty firmy Twój Instalator ze Szczecina, naszym zdaniem mistrzów w swoim fachu!

Czym jest ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to zazwyczaj betonowa płyta grzewcza, w podłodze, zawierająca elementy grzejne. Może być zalana wylewką cementową lub schowana pod podłogą drewnianą, nieważne, najważniejsza jest jej rola.

Co robi ogrzewanie podłogowe? Po co ludzie je montują? Dla lepszego samopoczucia, ciepła zimą oraz zmniejszenia zużycia energii, przekładającego się na niższe rachunki, w porównaniu do tradycyjnego grzejnika. Dodatkowym atutem ogrzewania podłogowego jest też schowanie elementów grzejnych, co jest według niektórych bardziej estetyczne.

Ogrzewanie podłogowe może być wodne lub elektryczne. Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać? Nie możemy podjąć decyzji za ciebie, przykro nam. Warto jednak zaznaczyć, że pierwsze jest wybierane częściej, ze względu na niższe koszty. Zapamiętaj i weź to pod uwagę, że energia elektryczna w naszym państwie jest dość droga. Z tego wynika, że rachunki za elektryczne ogrzewanie podłogowe będzie wyższe. Żeby jednak nie było za łatwo, koszt zakupu mat grzejnych i kabli grzejnych (niezbędnych w przypadku instalacji elektrycznej) jest tańszy niż w przypadku zakupu elementów potrzebnych do działania instalacji wodnej! Poza tym, ogrzewanie elektryczne jest prostsze, więc rzadziej popełnia się przy ich układaniu błędy wykonawcze. Wniosek? Na dwoje babka wróżyła!

Jeśli chcesz mieć ogrzewanie podłogowe tylko w kuchni albo w dwóch pomieszczeniach (np. w kuchni i łazience), postaw na ogrzewanie elektryczne. Jeśli jednak chcesz mieć ogrzewanie na dużej powierzchni i chcesz z niego korzystać często, wybierz ogrzewanie wodne. Taka jest nasza rada, czy z niej skorzystasz? Twój wybór! Pamiętaj, że do każdego zakupu należy podejść indywidualnie!

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe, jak każdy produkt, posiada zarówno wady, jak i zalety. My jednak skupimy się dziś na zaletach, bo jest ich więcej! Przemawia to za zainwestowaniem w ogrzewanie podłogowe, co czyni coraz więcej osób, podczas budowania domu jednorodzinnego.

Po pierwsze, ogrzewanie podłogowe nie zajmuje zbyt wiele miejsca w twoim domu, czego nie możemy powiedzieć o tradycyjnych grzejnikach. Jeśli więc przestrzeń jest dla ciebie istotna i pragniesz jej zachować jak najwięcej, przemyśl ogrzewanie podłogowe! Jest to estetyczny sposób zagospodarowania miejsca, który doceni twoja rodzina.

Po drugie, dzięki podgrzewaniu podłogowemu rozprowadzisz ciepło równomiernie po całym mieszkaniu, bez zbędnego narażania się na kurz. Podgrzewanie podłogowe jest polecane zwłaszcza alergikom!

I po trzecie, podgrzewanie podłogowe może mieć niższą temperaturę niż grzejnik tradycyjny, a ty nie dostrzeżesz różnicy!

Naszym zdaniem warto przemyśleć zainwestowanie w podgrzewanie podłogowe! Jeśli się zdecydujesz możemy ci polecić zespół ekspertów, który przeprowadzi cię przez cały ten proces bez większego szwanku zarówno psychicznego, jak i finansowego! Twój Instalator – firma oferująca ogrzewanie podłogowe w Szczecinie i okolicy!

Ogrzewanie podłogowe – grzejniki konwekcyjne (inaczej konwektorowe)

Grzejniki konwekcyjne to nowoczesny system grzewczy – łatwy w obsłudze i co ostatnio jest bardzo ważne dla użytkowników, energooszczędny!

W przeciwieństwie do zwykłych grzejników, grzejniki konwekcyjne mają grawitacyjny przepływ powietrza. Wewnątrz obudowy znajduje się specjalny wymiennik ciepła, na zewnątrz zaś obudowa (która się nie nagrzewa!). Jak działa grzejnik konwekcyjny? Od dołu do kaloryfera napływa chłodne powietrze, które nagrzewa się przepływając przez wymiennik. Ciepłe powietrze wychodzi górą przez specjalną kratkę.

Co ciekawe, grzejniki konwekcyjne wodne można wykorzystać także latem jako chłodzący wentylator!

Ogrzewanie podłogowe Szczecin – Twój Instalator

Jeśli szukasz doświadczonego zespołu ekspertów, którzy doradzą ci, jaki system powinieneś wybrać, odwiedź stronę firmy Twój Instalator ze Szczecina. Firma Twój Instalator, to idealny wybór, jeśli planujesz montaż ogrzewania podłogowego. Jeśli cenisz sobie niską cenę, duże doświadczenie i dobrą komunikatywność, sprawdź ofertę firmy Twój Instalator ze Szczecina!

Leave a Comment