Ogrzewanie na podczerwień Termoplaza

Ogrzewanie na podczerwień w naszym kraju jest stosunkowo nowe i można powiedzieć, że dopiero co zyskuje ono na popularności. Nie da się jednak ukryć, że zainteresowanie tym rozwiązaniem stale rośnie. To jeden z innowacyjnych sposobów ogrzewania, który wykorzystuje promieniowanie podczerwone. Jest ono z kolei emitowane przez specjalnie dedykowane temu panele, w towarzystwie folii i mat. Niemniej jednak, wiedza na temat ogrzewania na podczerwień wciąż nie jest wystarczająca, by móc podjąć decyzję o instalacji tego typu ogrzewania.

Ogrzewanie na podczerwień Termoplaza – podstawowe informacje

Ogrzewanie na podczerwień od https://termoplaza.pl/, bazuje przede wszystkim na energooszczędności, a dokładniej na możliwości jak najefektywniejszego wykorzystania energetycznych zasobów. Okazuje się, że porównując ogrzewanie na podczerwień z innymi systemami grzewczymi, możemy zużyć do 50-70% mniej energii, do tego by utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach. Warto wiedzieć, ze jest to system inteligentny, który dzięki zastosowanemu trybowi wymiany ciepła, działa około 5 do 7 godzin na dobę. Dzięki temu, ogrzewanie na podczerwień zyskało sobie miano systemu grzewczego, który generuje największe oszczędności.

Ogrzewanie na podczerwień – koszty miesięczne

Większość z nas często zastanawia się, jakie koszty miesięczne generowane są przez ogrzewanie na podczerwień. Wspomniane już zostało, że dzięki zainstalowaniu paneli na podczerwień, pozwala aż do 50-70% oszczędności energii potrzebnej do ogrzewania pomieszczeń. Oczywiście ogrzewania na podczerwień i miesięczne koszty są uzależnione od wielu czynników, w tym np. od preferowanej temperatury i rodzaju zastosowanych materiałów. Można w przybliżeniu powiedzieć, że ogrzewanie na podczerwień dla mieszkania 50 metrowego może kształtować się na poziomie 300-400kwh. Aby, jednak sprawdzić koszt takiego ogrzewania warto skorzystać z kalkulatora na stronie www Termoplaza pozwalającego dokładnie wyliczyć, ile będą wynosić opłaty za takie ogrzewanie dla konkretnego budynku.

Ogrzewanie na podczerwień – największe zalety

Ogrzewanie na podczerwień i jego zalety to prawdziwy temat rzeka. Nie da się jednak ukryć, że do najważniejszych plusów tego systemu grzewczego zalicza się niskie zużycie energii, co z kolei przekłada się na obniżenie rachunków. Kolejno należy wspomnieć o stosunkowo niskich kosztach inwestycji, które i tak zwrócą się w dłuższej perspektywie czasu. Co więcej ogrzewanie na podczerwień nie generuje żadnych kosztów związanych z eksploatacją i serwisem, a same panele można z powodzeniem zainstalować samemu. Na koniec należy wspomnieć o wyeliminowaniu strat ciepła, które zwykle związane są ze spalaniem energii.

Promiennik podczerwieni- dominujące opinie o tym urządzeniu

Większość użytkowników promiennika podczerwieni uważa, że odczuwają oni podobny efekt grzewczy, do tego który zapewnia im słońce. Co więcej płaskie panele grzewcze, które emitują promieniowanie podczerwone, nie naruszają estetyki i aranżacji danego pomieszczenia, co jest równoznaczne z tym, że zostały docenione przez wszystkich, którym zależy przede wszystkim na wyglądzie wnętrza. Promiennik podczerwieni zyskał sobie pozytywne opinie wśród alergików, gdyż emitowane fale nie ogrzewają powietrza i nie powodują jego dodatkowego ruchu. Oznacza to, że ogrzewanie skierowanej jest bezpośrednio na ludzi, a drażniące kurz i pył nie unosi się w powietrzu.

Leave a Comment