Nowoczesne tablice informacyjne na budynki

Tablice na budynki są przeznaczone dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz dla deweloperów.

Tablice na budynki najczęściej wykonane są z aluminium. Wiele firm dopuszcza możliwość zamieszczenia na nich indywidualnej treści lub wybrania koloru. Tablice na budynki doskonale nadają się do czytelnego oznaczenia bloków mieszkalnych oraz budynków innego rodzaju. Tablice na budynki z naszej firmy są wysokiej jakości, odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dodatkową zaletą jest to, że aluminium nie rdzewieje. Tablice na budynki mogą zawierać również otwory montażowe. Kolory tablic nie blakną przez cały czas użytkowania.

TABLICE NA BUDYNKI DLA SZKÓŁ I INSTYTUCJI PUBLICZNYCH
Tablice na budynki będą odpowiednie przede wszystkim dla instytucji publicznych. Warto tutaj wymienić na przykład szkoły, urzędy, sądy, przemysł energetyczny i reklamowy. Emaliowanie metalu należy do najstarszych metod zdobniczych. Tablice na budynki w postaci emaliowanych szyldów reklamowych są bardzo trwałe i ładnie się prezentują. Tego rodzaju tablice na budynki zazwyczaj wykonuje się ręcznie. Najpierw wycinana się blachę, a następnie nadaje się jej odpowiedni, wypukły kształt. Ręcznie wykonuje się znaki oraz zdobienia.

TABLICE NA BUDYNKI POWINNY BYĆ ZGODNE Z USTAWĄ
Tablice urzędowe na budynki muszą być zgodne z wytycznymi ustawowymi. Oznacza to, że stosunek szerokości do wysokości jest równy 3:1. Tabliczki na budynki powinny być kolorystycznie zgodne z oznaczeniami pozostałych placówek publicznych. Napisy na tabliczkach na budynkach muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami. Oznacza to, że jeżeli jest to instytucja publiczna, to na tabliczce nie może być logotypów i zdjęć. Emaliowane tabliczki na budynki są wykonane ręcznie z prawdziwej emalii. Są również wypalane w 900 stopniach Celsjusza. Tego rodzaju tabliczki na budynki są bardzo trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Charakteryzują się estetycznym wyglądem, a ich zadaniem jest podkreślenie powagi urzędu.

TABLICZKI NA BUDYNKI – JAKIE MAJĄ ZASTOSOWANIE?
Za ich pomocą oznacza się: instytucje publiczne, takie jak na przykład szkoły, urzędy, banki, biblioteki oraz sądy. Tabliczki na budynki mogą występować również w formie tabliczek adresowych, tablic dla energetyki, reklam oraz znaków drogowych.

W JAKI SPOSÓB MONTUJE SIĘ TABLICZKI NA BUDYNKACH?
Standardowy zestaw montażowy jest złożony z: czterech kołków rozporowych do betonu lub ślimaków do styropianu, czterech śrub, czterech zaślepek do śrub w kolorze czerwonym. Taśma montażowa jest odpowiednia tylko i wyłącznie do tablic w wersji ekonomicznej, czyli wykonanych z płyt kompozytowych. Dzięki temu można przykleić tablicę do powierzchni płaskich.

Leave a Comment