Grafitowy dach – jakie kolory elewacji i stolarki wybrać?

Dachy w kolorze grafitowym można obecnie zobaczyć na wielu nowych domach. Są one także chętnie wybierane podczas renowacji starszych budynków. Jaki kolor elewacji do grafitowego dachu będzie strzałem w dziesiątkę? Jak dobrać do niego stolarkę okienną i drzwiową?Najlepsze kolory elewacji do grafitowego dachu

Grafitowy to kolor ciemnoszary. Często jest on także określany jako antracytowy. Ma uniwersalne zastosowanie i wygląda nowocześnie, dlatego jest obecnie tak często wybierany.

Jaki kolor elewacji do grafitowego dachu będzie pasować?

Do grafitowego dachu najlepiej będą pasować kolory elewacji jak:- Biały,- Odcienie beżu – kremowy, szampański,- Jasnoszary,- Miętowy, seledynowy,- Ciemnoczerwony,- Brązowy.

Powyższe kolory elewacji do grafitowego dachu można także ze sobą mieszać, na przykład wykorzystać zestawienie białego oraz jasnoszarego lub białego i brązowego, co pozwala na nadanie elewacji ciekawego wyglądu.

Dodatkowe elementy dekoracyjne na elewacji

Aby elewacja domu z szarym dachem mogła wyglądać jeszcze ciekawiej, warto zastosować dodatkowe elementy, na przykład drewno elewacyjne, okładziny kamienne czy płytki klinkierowe.

Elewacja wykończona drewnem lub materiałami, które go imitują, wygląda ciepło i stylowo. Do grafitu będą pasowały różne wybarwienia drewna – jasne, średnie i ciemne.

Aby nadać ścianom gustowny wygląd, można wykorzystać okładziny z kamienia, na przykład piaskowca w kolorze beżowym lub szarym. Interesujący efekt daje też ceglasty i brązowy klinkier.

Grafitowy dach a drzwi i okna – jakie kolory wybrać?

Do grafitowego dachu świetnie będą wyglądały okna oraz drzwi w kolorze szarym – w tym samym lub podobnym odcieniu do pokrycia dachowego.

Druga propozycja to wybranie stolarki drewnianej albo imitującej drewno. Jeżeli na elewacji umieszczane są elementy drewniane, można dopasować je kolorystycznie do okien i drzwi.

Fasada budynku może nadać lub złamać jego estetykę. Z tego powodu warto zlecić profesjonalistom projekt elewacji przed wykonaniem samej elewacji. Profesjonalny projektant będzie miał doświadczenie w zrozumieniu skali, proporcji i wielu innych rzeczy, które mogą pomóc ukształtować twoją wizję w rzeczywistość.

Leave a Comment